Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jak olejować włosy? – prosta aplikacja i skuteczna pielęgnacja

3 lutego 2022 jak olejować włosy


Producenci olejków do włosów obiecują, że ich produkty zapewniają kompleksową pielęgnację włosów od cebulek po same końcówki. Jak olejować włosy i jak dozować produkty, aby włosy się nie przetłuszczały, stały się elastyczne, nawilżone i odżywione?

Jak prawidłowo używać olejku do włosów?

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo stosować olejek do włosów – bo jeśli stosowany nieumiejętnie, może nawet uszkodzić włosy. Niezależnie od tego, czy jest to lato, czy zima, nasze włosy wymagają pielęgnacji przez cały rok. Upał i zimno, czapki lub fryzury bardzo obciążają włosy i skórę głowy.

Efekt olejku do włosów zależy od wielu czynników. Kluczowa jest struktura włosów, a aplikacja olejku do włosów jest bardzo prosta.

Istnieją różne sposoby olejowania włosów, a najważniejsze jest to, że olejki do włosów dostarczają im składników odżywczych.

Nie ma znaczenia, czy włosy są suche, czy mokre. W zależności od stanu zdrowia włosów kilka kropli olejku umieszcza się na dłoniach, rozprowadza we włosach i nakłada na suche włosy — wystarczą tylko dwie do trzech kropli. Olejek najpierw wciera się w dłonie, a następnie delikatnymi ruchami wmasowuje we włosy. W przypadku długich włosów olejek lepiej nakładać grzebieniem.

Dlaczego olejować włosy?

Stosowanie olejku do włosów staje się coraz bardziej popularne. Efekt olejowania włosów jest pozytywny nawet wtedy, gdy włosy zostały poddane obciążeniu mechanicznemu. Nawet szczotkowanie i czesanie ma negatywny wpływ na włosy, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

Dzięki olejowaniu każdy włos jest chroniony przed wpływami środowiska z zewnątrz i od wewnątrz. Włosy są nadwyrężone zwłaszcza po prostowaniu lub suszeniu.

Jak olejować włosy? – kuracja bez spłukiwania

Kuracja bez spłukiwania jest odpowiednia do aplikacji w pośpiechu, aby szybko odżywić włosy. Odbywa się przed myciem włosów i idealnie nadaje się do intensywnej kuracji.

Aby to zrobić, weź kilka kropli olejku do włosów w dłonie i wmasuj go w końcówki i długości włosów i pozostaw na dwadzieścia do czterdziestu minut. To nie tylko sprawia, że włosy błyszczą, ale też olejek dostaje się do wnętrza włosów i je pielęgnuje.

Jeśli masz suchą i podrażnioną skórę głowy, nie powinnaś rezygnować ze wmasowania jej bezpośrednio w skórę. Po odczekaniu, aż olejek zacznie działać, możesz umyć włosy. Efektem będą lśniące, pełne blasku włosy.

Zabieg przed myciem – pielęgnacja włosów przez noc

Jeśli nie masz planów na wieczór, a chcesz zrobić coś dobrego dla swoich włosów, możesz poddać się zabiegowi „pre-wash” i pielęgnować włosy przez noc. Taka aplikacja olejku do włosów jest najczęściej wykonywaną i skuteczną metodą, zalecaną do włosów rozdwojonych, suchych, łamliwych lub matowych.

Podobnie jak w przypadku kuracji bez spłukiwania, bierzesz kilka kropli olejku i wmasowujesz je we włosy.

Najlepiej wmasowywać olejek do włosów, aż włosy będą miały jasne pasma na całej długości. Teraz czas poczekać i pozostawić olejek do działania przez noc. Rano należy dokładnie umyć włosy.

Redakcja jeansdom.pl

Zespół miłośników zdrowia, mody i aranżacji wnętrz. Doradzamy w kwestiach związanych z dietą i zdrowiem. Dzielimy się też poradami i nowinkami modowymi i z zakresu aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Donice ogrodowe
Sklep Bombshe

Jesteś zainteresowany reklamą?