Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Rękawiczki jednorazowe – jak wybrać odpowiednie?

26 września 2022

Zachowanie odpowiednich standardów sanitarnych oraz względów bezpieczeństwa w pracy medyka i w wielu innych zawodach jest zwykle najwyższym priorytetem. Nie ukrywajmy, ale najwięcej bakterii i zarazków zwykle przenoszone jest na naszych dłoniach, a co za tym idzie, to one powinny być w niektórych sytuacjach otoczone szczególną ochroną. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczenie dłoni jest nic innego jak skorzystanie z rękawiczek jednorazowych. Jednocześnie warto w tym momencie podkreślić, że wybór rękawiczek jednorazowych nie jest taki oczywisty. Ich różnorodność na rynku jest niezwykle wysoka, a co za tym idzie, podczas zakupu konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka różnorodnych aspektów. Jak więc wybrać idealne rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe, a materiał ich wykonania

Rękawiczki jednorazowe to zróżnicowana kategoria produktowa. Nie da się bowiem ukryć, że w najwięcej różnic można znaleźć w kwestii materiału, z którego zostały one wykonane. W pierwszej kolejności warto rozróżnić rękawiczki wykonane z folii, a także te, wykonane z różnych rodzajów gumy. Rękawiczki jednorazowe foliowe są przeznaczone do pracy głównie z produktami spożywczymi, a tuż po ich wykorzystaniu koniecznie trzeba będzie je wyrzucić. Rękawiczki jednorazowe gumowe z kolei, takie jak np. te oferowane w sklepie https://czystyszop.pl/, są o wiele bardziej wytrzymałe i zapewniają o wiele większą ochronę. Możemy wyróżnić w ich zakresie:

  • rękawiczki jednorazowe wykonane z gumy kauczukowej;
  • rękawiczki jednorazowe wykonane z lateksu;

Rękawiczki jednorazowe wykonane z gumy kauczukowej są o wiele lepszym wyborem. Przede wszystkim są one trwalsze i bardziej odporne na kontakt z różnymi substancjami niż modele lateksowe. Często to one okazują się najlepszym, możliwym wyborem.

Rozmiar rękawiczek jednorazowych

Kolejną kwestią, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze rękawiczek jednorazowych jest nic innego jak ich rozmiar. Jest to o tyle istotne, gdyż idealnie dopasowane rękawiczki będą wstanie zapewnić nam skuteczną ochronę i nie pozwolą na przedostanie się różnorodnych substancji pomiędzy ich powierzchnię, a skórę. Standardowo, rękawiczki jednorazowe możemy spotkać w rozmiarze S, M oraz L. Najlepiej będzie oczywiście zdecydować się na ich przymierzenie przed zakupem, choć oszacowanie rozmiaru dłoni nie powinno być dla nas większym problemem. Warto więc również uwzględnić ten parametr, zanim zdecydujemy się na zakup jednorazowych rękawiczek. Wówczas zagwarantujemy sobie odpowiednią ochronę dłoni.

Redakcja jeansdom.pl

Zespół miłośników zdrowia, mody i aranżacji wnętrz. Doradzamy w kwestiach związanych z dietą i zdrowiem. Dzielimy się też poradami i nowinkami modowymi i z zakresu aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wędzenie
zalety centralnego zasilania
Objawy zużycia pompy paliwa

Objawy zużycia pompy paliwa

17 listopada 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?