Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Dekoracja ściany w salonie – ciekawe propozycje aranżacyjne

29 czerwca 2022 dekoracja ściany w salonie


Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak stworzyć idealne tło dla wyposażenia wnętrza salonu, powinniśmy mieć świadomość tego, że aranżacja ściany w tym pomieszczeniu nie może być przypadkowa. Rozwiązań, z których możemy skorzystać, jest wiele, a każde z nich będzie miało wpływ na sposób, w jaki postrzegane jest to pomieszczenie.

Aranżacja ściany w odniesieniu do stylu w salonie

Aranżacja ściany w salonie jest uzależniona od co najmniej kilku czynników. Jednym z najważniejszych niezmiennie pozostaje przy tym styl wnętrza, jaki jest charakterystyczny dla pomieszczenia. Istnieją pewne wytyczne takie, jak choćby stonowanie zalecane w klasycznych wnętrzach, należy jednak pamiętać o tym, że ich znaczenie nie jest już fundamentalne. Dobrze jest kierować się nimi, gdy nie mamy pewności, czy nasze własne pomysłu zapewnią aranżacyjną spójność. Jeśli jednak mamy w sobie odwagę eksperymentatora, możemy zacząć od wcielenia w życie własnych pomysłów. O tym, że nie ma wśród nich pomysłów złych najlepiej świadczy to, że nawet ciemna ściana w salonie nie jest dziś rozwiązaniem skazanym na porażkę. Owszem, może ona spotęgować wrażenie mroczności i chłodu wnętrza, w zestawieniu z pozostałymi elementami wystroju jest jednak w stanie nadać aranżacji głębi.

Nie tylko tapeta

Dekoracja ściany w salonie jest wyzwaniem nie od dziś. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że do pewnego momentu niewiele osób pozwalało sobie na kreatywność. Triumf święciły tapety i to właśnie z nimi można się było spotkać na większości ścian. Gdy zaczęły tracić swoją pozycję, niemal natychmiast odeszły w zapomnienie, potem zaś mieliśmy do czynienia z dość długo trwającą modę na gładkie ściany. Dziś i one nie są już dominującym elementem dekoracyjnym, choć wiele osób nie wyobraża sobie innego pomysłu na ścianę w salonie. O dużej popularności można zatem mówić również w kontekście elementów nawiązujących do stylu industrialnego. Przywykliśmy już do widoku cegły, która zwykle jest ozdobą jednej ze ścian, zaskoczeniem nie są jednak również metalowe mozaiki, a także te z nich, które powstają dzięki połączeniu metalu i szkła.
Znakiem naszych czasów jest też wzrost popularności fototapet. Ich bogaty wybór sprawia, że dziś ich obecność nie jest dla nas zaskakująca bez względu na to, czy gościmy je w nowoczesnych salonach, czy też w bardziej klasycznych wnętrzach. Tylko od nas zależy to, czy postawimy na abstrakcyjne wzornictwo, czy też znacznie lepszą opcją okaże się scena rodzajowa, ciekawy krajobraz, a nawet – powiększone zdjęcie rodzinne. Plusem fototapet jest to, że można je nie tylko łatwo zamontować, ale i równie szybko zdemontować.

Redakcja jeansdom.pl

Zespół miłośników zdrowia, mody i aranżacji wnętrz. Doradzamy w kwestiach związanych z dietą i zdrowiem. Dzielimy się też poradami i nowinkami modowymi i z zakresu aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

płytki imitujace drewno
styl boho
dekoracja ściany w salonie

Jesteś zainteresowany reklamą?