Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Styl boho, czyli kontrolowana swoboda aranżacyjna.

4 lipca 2022 styl boho


Dom czy mieszkanie powinny być miejscem, w którym znajdujemy wytchnienie po ciężkim dniu, dlatego tak ważną kwestią jest odpowiednia aranżacja przestrzeni. Urządzając swoje miejsce należy zatem brać pod uwagę przede wszystkim własne preferencje. Obecnie katalogi wnętrzarskie pełne są inspiracji zarówno dla miłośników surowych, loftowych klimatów, jak i artystycznych dusz wybierających styl boho.

Make etno not war

Wnętrza boho od kilku sezonów są jednym z gorętszych trendów aranżacyjnych. Jednak styl etno to nie tylko sposób urządzania wnętrz, a cała życiowa filozofia wywodząca się z artystycznej bohemy. Swoboda twórcza, wolność, niezależność i bunt były głównymi założeniami tejże społeczności. Dziś czerpiąc z filozofii dandyzmu powstają aranżacje pełne kolorów, wzorów i przeróżnych faktur, dające wrażenie kontrolowanego nieładu. Nie jest to zdecydowanie propozycja wystroju dla minimalistów i miłośników oszczędnej estetyki, ale każdy, kto ceni sobie kreatywne rozwiązania, przytulny klimat, dziką naturę i niebanalne dodatki z pewnością będzie się dobrze czuć we wnętrzu w stylu boho.

Urządzamy etno mieszkanie

Styl boho w aranżacji wnętrz pełen jest rozwiązań wprost z granicy sprzeczności. Ciepłe barwy przeplatają się tu z żywymi kolorami, a wygoda mebli z ich nierzadko ciężką formą. Nieoczywiste zestawienia i maksymalne zapełnienie przestrzeni różnego rodzaju dodatkami tworzą eklektyczny rozgardiasz, w którym fantastycznie czują się kreatywne umysły. Fascynacja filozofią bohemy, jej absolutną niezależnością i wolnością, przeniesiona do wnętrza objawia się swobodą łączenia pozornie sprzecznych elementów. Do etno mieszkania nie kupujemy kompletu krzeseł, czy zasłon w tym samym odcieniu co obicie kanapy. We wnętrzu w stylu boho nie może zabraknąć rękodzieła, tkanych obrusów, makramy, malowanej ceramiki, a także pamiątek z podróży i nade wszystko mebli w stylu retro. Nadgryziony zębem czasu stół czy sekretarzyk to absolutne must have. Nie zapominajmy również o roślinach, wszakże styl boho to także umiłowanie natury.

Boho, rozumiane zarówno jako filozofia życiowa, jak i sposób urządzania wnętrza to ukłon w stronę wolności i swobody twórczej. Nie oznacza to jednak, że w stylu etno dozwolone są wszystkie chwyty, łatwo bowiem zatracić się w tego typu aranżacji i uzyskać efekt zagracenia przestrzeni. Pamiętajmy, że estetyka boho we wnętrzu ma sprawiać wrażenie kontrolowanego nieładu, ale równocześnie mieszkanie powinno pozostać ciepłe, przytulne i wygodne.

Redakcja jeansdom.pl

Zespół miłośników zdrowia, mody i aranżacji wnętrz. Doradzamy w kwestiach związanych z dietą i zdrowiem. Dzielimy się też poradami i nowinkami modowymi i z zakresu aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

płytki imitujace drewno
styl boho
dekoracja ściany w salonie

Jesteś zainteresowany reklamą?