jeansdom.pl

Blog wielotematyczny

LifestylePorady

Jak okiełznać elektryzujące się włosy?

Jak okiełznać elektryzujące się włosy?

Włosy nie zawsze układają się tak, jakbyśmy tego chcieli. Kiedy w dodatku się elektryzują i fruwają we wszystkich kierunkach, jest to bardzo uciążliwe. Dzieje się tak szczególnie zimą, która przynosi mnóstwo nowych problemów z urodą, takich jak sucha skóra, spierzchnięte usta i elektryzujące się włosy.

Elektryzujące się włosy — co jest przyczyną?

Podobnie jak przedmioty, włosy mogą zostać naładowane elektrycznie. Włosy są zwykle naładowane ujemnie. Mogą uzyskać dodatkowe elektrony z tarcia lub zmiany wilgotności. Powoduje to, że kosmyki włosów odpychają się od siebie, przez co stają się puszące i trudne do ułożenia. Ponadto narażenie na działanie niesprzyjające warunki atmosferyczne, brak wilgoci w powietrzu i nagrzane pomieszczenia wewnętrzne mogą zwiększać elektryzowanie się włosów.

Im wyższa wilgotność, tym mniejszy problem. Ponieważ temperatury w zimie są często niskie lub a powietrze jest suche, włosy o tej porze roku bardziej się elektryzują. Czapki, które nosimy zimą, żeby się ogrzać, również powodują elektryczność statyczną, gdy je zakładamy i zdejmujemy w ciągu dnia. Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?

Szampon nawilżający

Wilgoć we włosach zapobiega puszeniu się włosów i elektryzowaniu. Dzięki stosowaniu odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów skóra głowy zachowuje naturalną równowagę nawilżenia i natłuszczenia. Trzon włosa pozostaje elastyczny i odżywiony. Produkty zawierające aminokwasy — są to dodatnio naładowane białka — są szczególnie skuteczne w walce z elektryzującymi się włosami. Dodanie dodatnio naładowanych aminokwasów do ujemnie naładowanych włosów może zapobiec gromadzeniu się elektryczności statycznej we włosach.

Odżywki do włosów

Aby uniknąć puszenia się włosów, należy pamiętać o odzywkach do włosów. Jest to szczególnie ważne. Podczas gdy środki powierzchniowo czynne zawarte w niektórych szamponach mogą ładować włosy podczas mycia, odżywki mają temu przeciwdziałać.

Maska do głębokiej pielęgnacji włosów

Jeśli włosy mają tendencję do przesuszania się, odżywka może nie wystarczyć do odpowiedniego ich nawilżenia. W takim przypadku maska głęboko odżywiająca może pomóc przywrócić włosom połysk i miękkość.

Odżywka bez spłukiwania lub olejek do włosów

Zimowa aura może zepsuć starannie wypielęgnowana fryzurę w drodze do pracy. Szybkim rozwiązaniem jest noszenie w torebce opakowania odżywki bez spłukiwania lub olejku do włosów. Wilgoć w produkcie eliminuje ładunek elektryczny.

Unikaj plastikowych grzebieni

Plastikowe grzebienie mogą powodować elektryzowanie się włosów. Zamiast tego zalecane są szczotki i grzebienie wykonane z innych materiałów, takich jak szczotki z włosia dzika lub grzebienie drewniane.

Udostępnij