Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Styl marynistyczny – plaża i może w Twoim domu

3 lutego 2022 styl marynistyczny

Czy jesteś miłośnikiem plaży i morza? W takim razie styl marynistyczny wniesie do Twojego domu atmosferę nadmorskich wakacji, którą możesz się cieszyć przez cały rok. Styl morski jest stosunkowo elastyczny, należy tylko przestrzegać kilku zasad.

Wyposażenie marynistyczne – kolory

Najważniejszymi kolorami dla morskiego wyglądu są niebieski, biały i czerwony, które są bardzo kontrastowe i dlatego odgrywają szczególną rolę w żeglarstwie. Z daleka widać na przykład latarnię w biało-czerwone paski. Typowy granat zawdzięcza swoją nazwę królewskim niebieskim mundurom noszonym przez marynarzy w brytyjskiej marynarce wojennej. Najlepszym kolorem podstawowym dla wnętrza marynistycznego jest biały. Duża ilość bieli nie tylko sprawia, że ​​małe pomieszczenia wydają się większe, ale można je również bardzo dobrze łączyć z pasiastym wyglądem w stylu marynistycznym. Na przykład urozmaicić białą kanapę poduszkami i zasłonami w niebiesko-białe paski.

Styl marynistyczny w pomieszczeniach

Oprócz salonu, w stylu marynistycznym można urządzić również inne pomieszczenia, na przykład pościel w paski i zasłony nadają sypialni marynarski wygląd. Można też pomalować całą ścianę w paski. Kolory morskie zawierają również bardziej miękkie odcienie, takie jak jasnoniebieskie lub piaskowe kolory. Połączenie obu tych elementów przypomina plażę i tworzy wakacyjną atmosferę pomieszczenia.

Dekoracje i akcenty marynistyczne

Żaglowce, muszle, kotwice, ryby, latarnie morskie i rozgwiazdy wykonane z drewna, porcelany lub plastiku to elementy dekoracyjne, których można użyć, aby nadać swojemu domowi morskiego charakteru. Pamiątki z ostatnich wakacji na plaży mogą wnieść do mieszkania odrobinę wakacyjnej atmosfery. Dekorowanie stołu w stylu marynistycznym jest proste. Wystarczy napełnić piaskiem szklaną miskę i umieścić w niej muszle, suszone rozgwiazdy i świecę.

Niezależnie od tego, czy w salonie jako dekoracja ściany, czy na zewnątrz na balkonie, koło ratunkowe może być również świetna dekoracje w stylu marynistycznym. Jednak nie należy przesadzać z dekoracjami. Wystarczy tylko kilka akcentów.

Meble w morskim stylu

Białe drewno i meble tapicerowane w wiejskim stylu najlepiej komponują się z marynistycznym wystrojem. Aby pomieszczenie nie wydawało się zbyt chłodne, można dodać ciepłe akcenty za pomocą mebli z naturalnego drewna. Do morskiego wyglądu pasują również meble rattanowe. Przypominają leżaki, szczególnie w połączeniu z pasiastą tapicerką. Na balkonie lub tarasie można postawić siedziska wiklinowe, które są nie tylko wygodne, ale także chronią przed wiatrem dzięki swoim bocznym ścianom.

Łazienka w stylu marynistycznym

Morskie kolory i elementy dekoracyjne szczególnie dobrze komponują się w łazience. Od zasłon prysznicowych po deski sedesowe, istnieje wiele produktów do łazienki z motywem marynistycznym. Jasnoniebieska, turkusowa lub niebiesko-zielona farba ścienna świetnie komponuje się z białymi płytkami. Nowy dywanik łazienkowy i dopasowane ręczniki w morskich kolorach to idealne dodatki. Można ozdobić lustro łazienkowe muszlami, a przybory łazienkowe przechowywać w małych rattanowych koszyczkach.

Objawy zużycia pompy paliwa

Redakcja jeansdom.pl

Zespół miłośników zdrowia, mody i aranżacji wnętrz. Doradzamy w kwestiach związanych z dietą i zdrowiem. Dzielimy się też poradami i nowinkami modowymi i z zakresu aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

płytki imitujace drewno
styl boho
dekoracja ściany w salonie

Jesteś zainteresowany reklamą?